Projekty

Dětská skupina U zajíčků

Dětská skupina U zajíčků je určena pro děti od 2 let a nabízí celoroční provoz, včetně prázdnin. Na Vaše děti čeká kvalifikovaný personál s individuálním přístupem a chutí učit děti novým věcem. Nabízíme vzdělávací program jako ve státní mateřské škole doplněný o logopedii, výuku anglického jazyka, zapojení do mnohých projektů a mnoho ekologických aktivit v rámci naší nové zahrady.

Základní program DS U zajíčků

  • Děti se učí anglický jazyk
  • Logopedické poradenství
  • Sportovní hry sítě Firemních školek, s.r.o.
  • Školky v přírodě, pravidelné výlety do největších zábavních parků a návštěvy nejzajímavějších dětských kulturních akcí
  • Oslavy narozenin
  • Spolupráce s Městskou Policií Most

Klimatická zahrada DS U zajíčků

Cílem projektu je zlepšení podmínek pro environmentální vzdělávání a výchovu v Dětské skupině U zajíčků v Mostě. Projekt přispěje u předškolních dětí navštěvující dětskou skupinu k budování lepších postojů k životnímu prostředí a umožní jim přímý kontakt s přírodou. V rámci projektu byla proto provedena výsadba, byla implementována opatření na využití dešťové vody, umístěny didaktické prvky a prvky pro podporu biodiverzity a pořízeno nezbytné vybavení pro výuku včetně zastínění a sezení, které umožní delší využívání zahrady v průběhu dne.

Projekt byl spolufinancován za pomoci provozovatele Dětské skupiny U zajíčků a z veřejných zdrojů z Výzvy č. 5/2022 – Přírodní zahrady.
www.sfzp.cz
www.mzp.cz

Projekt byl realizován v období od 1.4. 2023 do 31.12. 2023.

Naše dětská skupina je zapojena do projektu Celé Česko čte dětem, v rámci něhož je rozvíjena předčtenářská gramotnost dětí přirozenou formou. Klademe důraz na seznamování dětí s literaturou a pravidelné čtení. V rámci programu jsou realizovány čtenářské dílny.

CEPÍK - zdravá výživa

Již 2roky jsme součástí zdravé výživy zaměřené na předškolní děti, projekt je zaměřen na skladbu jídel a gastronomii jako takovou.
Cepík

Projekt spolupráce se seniory, DS U zajíčků má ,,čtecí babičku“ každou středu.

Firemní školky mezi sebou mají každý rok olympiádu

Projekt LISTEN

 

DS U zajíčků se v roce 2023 zapojila do multikulturního projektu LISTEN v rámci evropského programu Erasmus+, do kterého je přizváno pouze 6 partnerů ze 4 evropských zemí. Jeho cílem je podporovat sociální inkluzi zranitelných dětí v předškolním vzdělávání.

Personál naší dětské skupiny se na základě této účasti proškolí v nově připraveném školicím modulu a  dále uspořádá komunitní worskhop na téma Moje země, o kterém se více dozvíte v následujícím čase v aktualitách zde.

 

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.